Ogłoszenia dla pracowników

Seminarium IMP

Instytut Techniki Cieplnej , Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa, ul. Nowowiejska 21/25, 4 kwietnia 2017, godz. 11.30.

Badanie dotyczące przedsiębiorczości akademickiej

Zapraszamy do udziału w ogólnouczelnianym badaniu dotyczącym przedsiębiorczości akademickiej na Politechnice Warszawskiej. Badanie jest skierowane do wszystkich pracowników oraz studentów i doktorantów PW. Dotyczy takich obszarów tematycznych jak zainteresowanie prowadzeniem własnej firmy, potrzeba wsparcia własnych przedsięwzięć biznesowych przez uczelnię, oferta edukacyjna PW dotycząca przedsiębiorczości oraz bariery hamujące rozwój akademickiej przedsiębiorczości na PW.

Studenckie Sympozjum Naukowe

Studenckie Sympozjum Naukowe to wydarzenie skupiające studentów, doktorantów i pracowników naukowych z całej Polski. Jest tworzone dla studentów i organizowane przez studentów. Wydarzenie odbędzie się już po raz trzeci w murach Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie w dniach 26 - 27 kwietnia 2017r. i będzie zatytułowane: "Bezpieczeństwo w transporcie lotniczym, drogowym, kolejowym i morskim. Wczoraj, dziś i jutro”.

E-MOBILNOŚĆ wyzwania szanse i zagrożenia

W imieniu organizatorów Wydziału Inżynierii i Zarządzania Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie, Instytutu Pojazdów Mechanicznych i Transportu Wydziału Mechanicznego Wojskowej Akademii Technicznej, Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji E-MOBILNOŚĆ wyzwania, szanse i zagrożenia, która odbędzie się w dniach 21-22 września 2017 r.

Bezpłatne szkolenie LabVIEW organizowane na Politechnice Warszawskiej

LabVIEW jest graficznym środowiskiem programistycznym stworzonym przez firmę National Instruments. Umożliwia szybkie i wygodne tworzenie aplikacji do wielu zastosowań - np. do akwizycji i przetwarzania danych pomiarowych, przeprowadzania testów oraz symulacji zjawisk. Z oprogramowania National Instruments korzystają pracownicy NASA, CERN oraz ESA do realizacji największych inżynierskich wyzwań. LabVIEW znajduje swoje zastosowanie w branżyautomotive, robotyki, elektroenergetyki, automatyki, urządzeń wbudowanych, testów, telekomunikacji oraz innych gałęziach przemysłu. Oprogramowanie to posiada szeroki wachlarz zastosowań w dydaktyce i pracy naukowej.

Seminaria Instytutu Techniki Cieplnej

Wtorkowe Seminaria Instytutu Techniki Cieplnej PW, semestr letni 2017, sala 105, godz.1015- 1100

International Centre for Mechanical Sciences

Szczegóły w załączonym pliku

Portal EURAXESS

Nowa wersja europejskiego portalu EURAXESS oraz jego krajowego odpowiednika (prowadzonego w wersji polskiej i angielskiej) działa od listopada 2016 r.

Stypendia naukowe dla wybitnych młodych naukowców

Dotyczy składania wniosków na stypendia naukowe dla wybitnych młodych naukowców

Informacje o wybranych konkursach - rok 2017

Informacje o wybranych konkursach - rok 2017

Kongres młodych ludzi - wizja, nauka, postęp

Zaproszenie dla doktorantów do wzięcia udziału w konferencji "Kongresu młodych ludzi - wizja, nauka, postęp".

Postęp w technikach wytwarzania i konstrukcji maszyn

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w VII Międzynarodowym Sympozjum Naukowym: ''Postęp w technikach wytwarzania i konstrukcji maszyn'' organizowanym przez Koło Naukowe Podstaw Inżynierii Produkcji przy współpracy Koła Naukowego Procesów Polimerowych Politechniki Lubelskiej. Konferencja odbędzie się w dniach 24 - 26 maja 2017 r. w ośrodku wypoczynkowym ''W Krainie Alicji Wellness & Spa'' (www.wkrainiealicji.pl) w Nałęczowie, przy ulicy Kolejowej 37.

Konkurs na nazwę przedszkola PW

W nowym roku przy naszej Uczelni zostanie uruchomione przyzakładowe przedszkole przeznaczone dla dzieci pracowników, doktorantów i studentów PW. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na jego nazwę. Swoje propozycje należy przesyłać mailowo na adres przedszkolepw@gmail.com do 16 grudnia 2016 roku do godz. 12.00. Wyboru nazwy dokona komisja w składzie: Kanclerz Politechniki Warszawskiej dr inż. Krzysztof Dziedzic, kierownik Działu Socjalnego PW Beata Jankowska, zastępca kierownika Biura ds. Promocji i Informacji PW Radosław Kuca oraz pomysłodawczynie stworzenia Przedszkola PW: Izabela Budniak i Claudia Karniłowicz.

Warsztaty z programowania dla dzieci pracowników PW

Warsztaty z programowania dla dzieci pracowników PW

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej wraz z WOW SCHOOL zapraszają na bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci pracowników Politechniki Warszawskiej w wieku od 8 do 16 lat

Invitation to E-AMME 2016 conference

Invitation to E-AMME 2016 conference

Taking into consideration your outstanding position and significant publication achievements so far I have a pleasure to invite you to participate in the 23rd  International Scientific E-Conference on "Achievements in Mechanical and Materials Engineering E-AMME’2016 which will take place online, so anyone who has access to a computer and Internet connection, without the necessity of travelling can participate in it. It is an event in the form of an e-conference, during which each participant will be able to present his/her research without having to leave his/her own city. The whole event will take place via the AMSE and JAMME journal websites. The idea of such a form of conferences, was designed to lower the participation and to make the paper publication yet in 2016 and it was also decided that all journals including the submitted papers will be published on-line  at the AMSE and JAMME journals.

Drones as a leverage for jobs and new business opportunities

Drones as a leverage for jobs and new business opportunities

W dniach 23-24 listopada w hotelu Hilton w Warszawie będzie miała miejsce Międzynarodowa Konferencja Wysokiego Szczebla poświęcona bezzałogowym statkom powietrznym (tzw. dronom), zatytułowana „Drony jako źródło nowych miejsc pracy i wzrostu gospodarczego”. High Level Conference on Drones "Drones as a leverage for jobs and new business opportunities".

Współpraca z PARP

Współpraca z PARP

Pismo z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w sprawie podjęcia współpracy w charakterze ekspertów wspierających proces oceny projektów.

Stypendium University of Sydney

Stypendium University of Sydney

Stypendium doktoranckie University of Sydney dla polskich studentów - spotkanie informacyjne.

Granty na granty: promocja jakości

Granty na granty: promocja jakości

Wsparcie polskich koordynatorów w programach badawczych Unii Europejskiej.